Обука за обезбедување тајност и заштита на обработката на личните податоци | Правдико

Правдико

   

Обука за обезбедување тајност и заштита на обработката на личните податоци

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 15.05.2019 година (среда) со почеток во 10.00 часот во просториите на Дирекцијата за заштита на личните податоци ќе се одржи: „Обука за обезбедување тајност и заштита на обработката на личните податоци“.

Вашите барања за обука можете да ги доставите на следните е-маил адреси: manuela.stanoevska@privacy.mk или на obuki@privacy.mk

Согласно Одлуката за определување на висината на трошоците за вршење обука на заинтересирани контролори и обработувачи, котизацијата за учество на оваа обука изнесува 3000 денари по лице.

Телефон за контакт: 02 3 230 635 лок.013.

Препорачуваме

Партнери на Правдико