Обука за обезбедување тајност и заштита на обработката на личните податоци | Правдико

Правдико

   

Обука за обезбедување тајност и заштита на обработката на личните податоци

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

logo

На 17.02.2016 година (среда) со почеток во 10.00 часот во просториите на Дирекцијата за заштита на личните податоци ќе се одржи: „Обука за обезбедување тајност и заштита на обработката на личните податоци“. Оваа обука е наменета за претставници на Управители на станбени згради (контролори од областа домување).

Вашите барања можете да ги доставите на obuki@privacy.mk или на manuela.stanoevska@privacy.mk .

Препорачуваме

Партнери на Правдико