Oбука за подобра подготовка на предмет пред ЕСЧП и допуштеност на жалбата | Правдико

Правдико

   

Oбука за подобра подготовка на предмет пред ЕСЧП и допуштеност на жалбата

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

advokatska komoraAкадемијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ во соработка и со Министерството за правда во рамките на твининг проектот „Зајакнување на владеењето на правото“ на Латвија организира обука за подобра подготовка на предмет пред ЕСЧП и допуштеност на жалбата што ќе се одржи на 5 и 6 октомври 2016 година (среда и четврток) во просториите на Академијата.

Советувањето е наменето за адвокати.

Адвокатите кои се заинтересирани да земат учество, задолжително да се пријават во Адвокатската комора на Република Македонија на е-маил: lawyermk@mba.org.mk.

Бројот на учесници е ограничен  и ќе биде според принципот „прв дојден – прв услужен“

Препорачуваме

Партнери на Правдико