Обвиненија за три лица кои на скопскиот аеродром покажале лажни ПЦР-тестови | Правдико

Правдико

   

Обвиненија за три лица кои на скопскиот аеродром покажале лажни ПЦР-тестови

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Скопското обвинителство поднесе обвинение против три лица за фалсификување на ПЦР-тестови.

Во различни настани, на Меѓународниот аеродром Скопје, обвинетите употребиле лажни ПЦР-тестови за Ковид-19.

„Иако знаеле дека не се тестирале во наведените лаборатории, при обид да ја напуштат државата со авионски лет од Скопје, тие ги презентирале потврдите како вистинити, но биле откриени од овластени службени лица“, велат од Обвинителството.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико