Обвинителот Рустеми утре ќе дава исказ за „Рекет“ | Правдико

Правдико

   

Обвинителот Рустеми утре ќе дава исказ за „Рекет“

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Сведочењето на обвинителот Бурим Рустеми од СЈО за случајот „Рекет“ во ОЈО е одложено за утре поради денешното рочиште за предметот „ТНТ“ каде тој го застапува обвинението. Рустеми за МИА потврдил дека исказ за „Рекет“ наместо денеска ќе даде утре во 12:30 часот.

Во Обвинителството за организиран криминал од почетокот на неделава искази за случајот „Рекет“ дадоа специјалните обвинителки Лиле Стефанова и Елизабета Јосифовска. Од ЈО засега не откриваат дали и кога ќе биде повикана и специјалната обвинителка Катица Јанева.

Извор: Радио Слободна Европа

Препорачуваме

Партнери на Правдико