Обвинителството го истражува убиството на заменик директорот на Управата за јавни приходи | Правдико

Правдико

   

Обвинителството го истражува убиството на заменик директорот на Управата за јавни приходи

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

полицијаНадлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга ги презеде потребните дејствија со цел расветлување на вооружениот напад кој се случи во Струга, по кој животот го загуби едно лице.

Издадени се наредби за вештачење на оружјето, трагите од лице место, за вршење обдукција над починатиот, со цел прибирање на докази и факти за расветлување на убиството.

Осомничен за нападот е дваесет и три годишен стружанец, на кој по предлог на надлежниот обвинител му е определена мерка Притвор од страна на судија на предходна постапка при Основниот суд Струга.

Препорачуваме

Партнери на Правдико