Од автомобил пукале кон маж во Скопје, тој се бори за живот | Правдико

Правдико

   

Од автомобил пукале кон маж во Скопје, тој се бори за живот

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Маж на возраст од 27 години е ранет од огнено оружје во Скопје, откако во него било пукано од автомобил, соопшти полицијата. Тој е во животна опасност.

Имено, во четвртокот, било пријавено дека две непознати лица со две ПМВ дошле на ул. „Фуштанска“ и започнале расправија со Г.Б. (27), по што едно од лицата извадило пиштол и пукало кон Г.Б, нанесувајќи му прострелна рана во десна надколеница и повеќе повреди во пределот на телото.

По настанот лицето кое пукало го напуштило местото на настанот со возило.
Повредениот бил пренесен и задржан на лекување во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“, каде му се констатирани тешки телесни повреди и се наоѓа во животна опасност.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико