Од двор на скопјанец украдено „ауди а5“ | Правдико

Правдико

   

Од двор на скопјанец украдено „ауди а5“

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во текот на вчерашниот ден 42-годишен скопјанец во полиција пријавил дека од дворот му бил укреден автомобилот „ауди а5“.

Кражбата била извршена на улицата Горноврановска во периодот од 1 до 4.30 часот по полноќ. Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико