Од први јули поевтин роаминг на Балканот | Правдико

Правдико

   

Од први јули поевтин роаминг на Балканот

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Цените на роамингот во регионот, во Србија, Црна Гора, БиХ и Македонија, повторно ќе се намалат од први јули, изјави директорот на  Регулаторната агенција за електронски комуникации (РАТЕЛ), Владица Тинтор.

Тинтор на четвртиот собир на оператори на телекомуникациски услуги потсети дека пред околу три години е потпишан договор меѓу четирите земји за спроведување специјална цена за роамингот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико