Правдико

   

Од утре штрајк во судовите до исполнување на барањата

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Plakat StrajkСиндикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженијата на граѓани на Р. Македонија (УПОЗ) и Здружението за судска администрација на Р. Македонија (ЗСА) од утре започнуваат со штрај кој ќе трае се до исполнување на нивните барања.

Како што стои на плакатот објавен на официјалната страница на УПОЗ се бараат ветените додатоци на плата . Повеќе информации се очекуваат во текот на денешниот ден.

Партнери на Правдико