Одбиени три предлози на СЈО за мерки за претпазливост во случајот ,,Тврдина" | Правдико

Правдико

   

Одбиени три предлози на СЈО за мерки за претпазливост во случајот ,,Тврдина”

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Krivicen-sud-860x680Судија на претходна постапка при Основниот суд Скопје 1 – Скопјепостапувајќи по предлог на Обвинителството за гонење кривични дела поврзани и кои произлегуваат од незаконското следење на комуникациите ( СЈО ) за определување мерки за претпазливост против лицата Т.Ј., Н.Б. и В.С. опфатени со предметот на СЈО познат како „Тврдина“, по сослушување на лицата во однос на предлогот, донесе решенија со кои го одби предлогот на обвинителството за сите три лица.

Против овие решенија дозволено е право на жалба до Кривичниот совет на овој суд во рок од 24 часа по приемот на решенијата.

Препорачуваме

Партнери на Правдико