Одложен распитот на осомничени во случајот „ТНТ“ | Правдико

Правдико

   

Одложен распитот на осомничени во случајот „ТНТ“

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

osnoven-sud-skopje-1Распитот на осомничените во случајот „ТНТ“ во Основниот суд Скопје 1 – Скопје по барање на одбраната денеска се одложи.

Беше предвиден распит на четворица осомничени за кои Обвинителство за гонење кривични дела поврзани и кои произлегуваат од незаконското следење на комуникации (СЈО) предложи определување мерки за обезбедување нивно присуство.

Одбраната од судијата на претходна постапка побара дополнително време за да го заврши увидот во предметот и доказите со што следниот распит е закажан за 23 мај.

Извор: 24 Вести

Препорачуваме

Партнери на Правдико