Одложена седницата на Советот на јавни обвинители | Правдико

Правдико

   

Одложена седницата на Советот на јавни обвинители

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Советот на јавни обвинители ја одложи седницата закажана за вторник, без да соопшти зошто е тоа направено.

Според најавите, седницата би требало да се одржи во четврток.

Инаку на седницата требаше да се расправа за одлуката на СЈО да го повлече обвинението за предметот „Пуч“.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико