Правдико

   

Одложено рочиштето за „Титаник“, еден од обвинетите бил болен

© Copyright 2018 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Рочиштето за предметот „Титаник“ на специјалното јавно обвинителство денеска е одложено поради здравствени причина на еден од обвинетите.

Како што соопштија од Основен суд Скопје 1- Скопје, судењето е одложено поради отсуство на еден од обвинетите кој до судот доставил документација дека врз него е извршен оперативен зафат и истиот привремено нема да може да присуствува на судењето поради здравствени причини.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико