Одложено судењето за смртта на 4-годишниот Алмир во Куманово | Правдико

Правдико

   

Одложено судењето за смртта на 4-годишниот Алмир во Куманово

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во Основиот суд Куманово за денеска закажаното рочиште  за смртта на 4-годишниот Алмир Алиу е одложено поради отсуство на адвокатот на одбраната.

Наредното рочиште е закажано на 29 ноември кога треба да бидат изнесени завршните зборови против обвинетиот Бобан Илиќ, кој се товари дека го прегазил Алмир пред Здравствениот дом во Куманово.Настанот се случи на 25 јуни по претходна вербална расправа помеѓу Илиќ и таткото на детето, Седат Алиу. Воедно, против таткото на Алмир и Сами Демири и Абдула Демири има покренето обвинение за сторено дело насилство.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико