Одзеле 86 илјади денари од пошта во скопско | Правдико

Правдико

   

Одзеле 86 илјади денари од пошта во скопско

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Вчера околу 13.00 часот во ЕИК Скопје, М.К. пријавил дека во поштата во с.Кучевиште две непознати маскирани лица извршиле разбојништво над вработените, соопштија од МВР.

Сторителите со закана со пиштол и со нож од вработените одзеле околу 86.000 денари. Откако го извршиле делото истите побегнале во непознат правец.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.

Извор: Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико