Одзеле 935 илјади денари од наплатен пункт на ЕВН во Струга | Правдико

Правдико

   

Одзеле 935 илјади денари од наплатен пункт на ЕВН во Струга

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Непознати сторители извршиле тешка кражба во наплатен пункт на „ЕВН Македонија“ во трговскиот комплекс на улицата Кеј 8 Ноември во Струга.

Сторителите со употреба на сила влегле во деловната просторија и одзеле сеф во кој, според кажување на одговорното лице, имало 935.000 денари, по што го напуштиле местото на настанот.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико