Ограбен и нападнат пар во Битола | Правдико

Правдико

   

Ограбен и нападнат пар во Битола

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Две непознати лица во Битола во с.Горно Оризари, преку балконската врата влегле во домот на М.И.(78), при што со закана со пиштол и нож извршиле разбојништво, над него и неговата сопруга кои во моментот спиеле.

08112016145008_web_policija_lenta

Откако се разбудиле, непознатите лица физички го нападнале М.И. удирајќи го во пределот на главата, нанесувајќи му телесни повреди, при што им го одзеле златниот накит, мобилен телефон и 2.000 евра, стекнувајќи се со противправна имот на корист од околу 180.000 денари. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Извор: Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико