Ограбена бензинска пумпа во Бутел | Правдико

Правдико

   

Ограбена бензинска пумпа во Бутел

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Разбојник ноќта во понеделник кон вторник ограбил бензинска пумпа лоцирана на улицата Александар Урдаревски, во скопската населба Бутел.

Како што соопшти полицијата, маскираниот напаѓач под закана со пиштол од вработените одзел две чанти со дневен промет по што побегнал.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико