Ограбена обложувачница под закана со пиштол | Правдико

Правдико

   

Ограбена обложувачница под закана со пиштол

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Непознато лице со закана со пиштол украло 25.000 денари од дневниот промет од спортска обложувачница на булеварот „Никола Карев“ во Скопје.

Разбојникот потоа избегал во непознат правец, а случајот го пријавила вработена.

Од МВР велат дека преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Извор: Нова Македонија

Партнери на Правдико