Ограбена подружница на Македонска пошта во Царев Двор | Правдико

Правдико

   

Ограбена подружница на Македонска пошта во Царев Двор

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Арамија меѓу четврток и петок утрото ограбил филијала на Македонска пошта во ресенското село Царев Двор, при што однел околу 28.100 денари.

Како што соопшти полицијата, сторителот насилно ја отворил влезната врата и влегол внатре, по што насилно го извадил и одзел сефот во кој биле парите по што го напуштил местото на настанот.

Ресенската полиција превзема мерки за пронаоѓање на сторителот и целосно расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико