Ограбена спортска обложувалница во Скопје | Правдико

Правдико

   

Ограбена спортска обложувалница во Скопје

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Непознат маскиран сторител синоќа извршил разбојништво во спортска обложувалница лоцирана на булеварот „Кузман Јосифовски-Питу“ во Скопје. Сторителот влегол внатре и со закана со пиштол, одзел неодредена сума пари и побегнал во непознат правец.

13122016143923_web_razbojnistvo

Како што соопшти МВР, случајот во ЕИК Скопје го пријавила В.Н. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот

Извор: Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико