Охриѓанец се обидел со возило да влезе во казино | Правдико

Правдико

   

Охриѓанец се обидел со возило да влезе во казино

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Четириесет и еденгодишниот К.Р. од Охрид управувајќи патничко возило, се обидел со возилото со голема брзина да влезе во казино на улицата „Партизанска” во градот.

МВР соопшти дека настанот се случил на 1 септември, 20 минути по полноќ.

Против лицето поднесена е кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,предизвикување општа опасност”.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико