Правдико

   

Охриѓанка го малтретирала својот син и го чувала заклучен во соба

© Copyright 2018 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело ,,загрозување на сигурноста“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Ф.Ѓ.(56) од Охрид.

Според информациите на МВР, пријавената, во подолг временски период го вознемирувала, го заклучувала и не му дозволувала слободно движење низ куќата на нејзиниот син В.Ѓ (34).

„Таа му упатувала сериозни закани и ја загрозувала неговата сигурност со што му предизвикала чувство на страв и несигурност, го малтретирала оштетениот и му упатувала низа навредливи и заканителни зборови“, велат од СВР-Охрид.

Поради таквото однесување на мајката, на В.Ѓ. значително му се влошила здравствената состојба и често барал лекарска помош во Општа болница Охрид.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико