Oхриѓанка трошела фалсификувани пари низ градот | Правдико

Правдико

   

Oхриѓанка трошела фалсификувани пари низ градот

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полицијата во Охрид поднесе кривична пријава против охриѓанката С.И. (33) поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсикикување на пари“.

МВР информира дека пријавената на 1 и на 2 август во Охрид, во пекара, во бутик и во градскиот трговски центар, пуштила во оптек три фалсификувани банкноти од 1.000 денари со идентичен сериски број, со што се стекнала со противправна имотна корист од 3.000 денари.

Извор: Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико