ОЈО Прилеп ја испитува сообраќајката во која загина пешак | Правдико

Правдико

   

ОЈО Прилеп ја испитува сообраќајката во која загина пешак

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Пешак загинал во сообраќајна несреќа во Прилеп во четвртокот околу 16 часот.

ojo

Како што информираат од Јавното обвинителство несреќата се случила кога патничко моторно возило марка „Голф“ управувано од педесет и седумгодишен жител на Прилеп удрило во 61-годишниот пешак.

По несреќата пешакот итно бил префрлен во болницата во Прилеп, каде по кратко време починал.

Увид на местото на настанот извршил дежурен Јавен обвинител и увидна екипа при МВР ПС Прилеп, при што биле обезбедени и подигнати траги.

Исто така, било извршено и алкотестирање на возачот и била издадена наредба за технички преглед на возилото.

Основното јавно обвинителство Прилеп побарало и да биде извршена обдукција врз телото на починатио.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико