ОЈО Прилеп ја истражува сообраќајната несреќа во која животот го загубија две лица | Правдико

Правдико

   

ОЈО Прилеп ја истражува сообраќајната несреќа во која животот го загубија две лица

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

policiska-lenta4-640x480_0Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Прилеп изврши увид на местото на настанот, при што издаде наредби за анализа на крв на учесниците во сообраќајната незгода, Наредба за вонреден технички преглед и Наредба за обдукција на починатите лица за утврдување на причините на смртта.

Несреќата се случи на ден 30.08.2015 година во 20,20 часот на патот Прилеп – Скопје на превојот Плетвар. Возачот на едно од возилата, марка „Волксваген Шаран“, е жител на с.Драчево – Скопје, на возраст од 48 години, кое се судрило со возило марка „Пежо Експерт“ со бугарски регистерски таблици. Од силината на ударот на лице место починале возачот на пежото, 23 годишен жител на с.Голем Радобил – Прилеп и тригодишно дете – сопатник во возилото „Волксваген Шаран“.

Препорачуваме

Партнери на Правдико