Онлајн обука: „Дигитална кривична правда“ | Правдико

Правдико

   

Онлајн обука: „Дигитална кривична правда“

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ во соработка со Европскиот институт за администрација организираат онлајн обука на тема „Дигитална кривична правда“.

Обуката е предвидено да се одржи на 7 и 8 јуни (понеделник и вторник) на платформата ZOOM.

Адвокатите кои се заинтересирани за учество, пријавите треба да ги достават на имеил адресата lawyermk@gmail.com најдовна до 1 јуни 2021 година.

Aгендата преземете ја од линкот подолу.

Преземи документ: Драфт агенда

Препорачуваме

Партнери на Правдико