Опожарени две камп-приколки на езерото Треска | Правдико

Правдико

   

Опожарени две камп-приколки на езерото Треска

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Две камп-приколки се опожарени на езерото Треска. Како што информира МВР, вчера околу 9 часот било пријавено дека на езерото Треска во Скопје биле опожарени две камп-приколки и еден помошен објект.

Сопственик на едната приколка е С.З. (44) од Скопје, а на другата сè уште не се знае сопственикот.

Се преземаат мерки за утврдување на причините за настанување на пожарот, како и за висината на материјалната штета.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико