Опожарено „ауди“ во центарот на Скопје | Правдико

Правдико

   

Опожарено „ауди“ во центарот на Скопје

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Автомобил „ауди“ бил опожарен ноќеска во центарот на Скопје, информираат од полицијата.

Според истиот извор, опожареното возило е сопственост на И.С. (43) од Скопје. Возилото било опожарено целосно од воланот до задниот дел.

Увид е извршен во текот на денешниот ден.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико