Опожарено возило на паркинг во Скопје | Правдико

Правдико

   

Опожарено возило на паркинг во Скопје

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Утринава, во 01:20 часот било пријавено дека на паркинг на булевар Видое Смилевски Бато, од засега непознати причини, било опожарено возило „форд мондео“, сопственот на Д.С. од Скопје.

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека противпожарна екипа го изгасила пожар, а увид ќе се врши во текот на денот.

Извор: Нова Македонија

Партнери на Правдико