Опожарено возило во Прилеп | Правдико

Правдико

   

Опожарено возило во Прилеп

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Паркирано возило „Опел Вектра“ со прилепски регистарски ознаки, од засега неутврдени причини, било опожарено ноќеска околу 2.45 часот, на „Рајко Жинзифов“ во Прилеп. Сопственикот на возилото во тој момент бил на работа.

Од страна на територијалната противпожарна единица Прилеп пожарот е изгаснат.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на полицијата. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Извор: Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико