Оружен грабеж во маркет во Скопје | Правдико

Правдико

   

Оружен грабеж во маркет во Скопје

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Двајца вооружени разбојници ограбиле маркет во Скопје.

Според информациите на МВР, вчера, околу 21 и 30 часот, во маркет на ул. „Босна и Херцеговина“ во Скопје две непознати лица извршиле разбојништво.

Тие им се заканиле со огнено оружје на вработените и од касата украле околу 45.000 денари.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно рачистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико