Оружен грабеж во „Стопанска банка“ во Маџари | Правдико

Правдико

   

Оружен грабеж во „Стопанска банка“ во Маџари

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Разбојник вооружен со пиштол ограбил филијала на „Стопанска банка“ во скопската населба Маџари.

Според информациите на полицијата, вчера во 8:50 часот било пријавено дека на улица Благоја Стефковски во филијала на „Стопанска банка“ непознато лице маскирано и вооружено со пиштол, со закана од вработените одзел околу 100.000 денари и 1.500 евра по што избегал.

Од МВР велат дека се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико