Осигурителна компанија ќе го обесштети Собранието | Правдико

Правдико

   

Осигурителна компанија ќе го обесштети Собранието

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Завршен е увидот на материјалната штета по упадот во Собранието во четвртокот на 27 април, информираат од собраниските стручни служби, истакнувајќи дека трошоците ќе ги покрие осигурителна компанија.

– Моментално се врши документирање, фотографирање и опис на истата. По завршување на целосната постапка за утврдување и проценка на направената штета ќе ве известиме за истата – велат од Собранието.

Дополнително, оттаму соопштија дека Собранието, објектот и опремата се осигурани и осигурителната компанија ќе ги покрие трошоците од направената штета.

Извор: Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико