Ослободени руските и српски државјани кои беа притворени во Косово | Правдико

Правдико

   

Ослободени руските и српски државјани кои беа притворени во Косово

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Притворените Руси и Срби од страна на косовската полиција поради нелегален премин на границата во земјата денеска се ослободени.

Косовската полиција пред два дена соопшти дека привела шест руски и пет српски државјани кои патувале во две возила кога биле запрени во близина на границата.

Судот во Приштина им изрече казна од 250 евра на секој од нив. Нивниот адвокат соопшти дека тие го напуштиле Косово откако ја платиле казната.

Извор: Радио слободна Европа

Партнери на Правдико