Осми декември неработен ден за сите граѓани | Правдико

Правдико

   

Осми декември неработен ден за сите граѓани

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Министерството за труд и социјална политика соопшти дека во согласно со Законот за празниците, 8 Декември (сабота), Св. Климент Охридски, е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.

Истовремено, Mинистерството за труд и социјална политика на сите граѓани на Република Македонија им го честита празникот Св. Климент Охридски.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико