Основниот суд Скопје 1 ќе достави нови покани на странките што требало да се појават на 7 мај | Правдико

Правдико

   

Основниот суд Скопје 1 ќе достави нови покани на странките што требало да се појават на 7 мај

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

 

Основниот суд Скопје 1 ги известува сите граѓани што се јавуваат како странки во одредени постапки што се водат пред овој суд или добиле каква било покана за да се јават во судот на 7 мај (вторник), кој беше неработен ден, дека ќе добијат дополнително покани.

Од судот појаснуваат дека расправите што биле закажани за вчерашниот ден се презакажани за други дати.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико