Основното јавно обвинителство – Тетово ја расветлува експлозијата пред седиштето на ДУИ | Правдико

Правдико

   

Основното јавно обвинителство – Тетово ја расветлува експлозијата пред седиштето на ДУИ

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

javno-obvinitelstvo-skopjeНадлежен обвинител од Основното јавно обвинителство -Тетово изврши увид на лице место по вчерашната експлозија пред седиштето на ДУИ во Тетово. Подигнати се материјални траги од местото и влакна од изгорениот фитил и истите се дадени на вештачење. Надлежниот обвинител го одзеде и ЦД од поставениот видео надзор, што ќе биде предмет на разгледување и анализа.

Во случената експлозија нема човечки жртви. Причинета е минимална материјална штета

Извор: Основно јавно обвинителство на РМ

Препорачуваме

Партнери на Правдико