Осомничен избегал од пред кривичниот суд | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

Осомничен избегал од пред кривичниот суд

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Утринава од пред кривичниот суд на затворската полиција ѝ избегало лице кое било спроведувано до судот за одржување судски процес.

За настанот потврдија и од Основниот кривичен суд од каде објаснуваат дека се работи за обвинет кој бил спороведен во судот на рочиште по предмет поврзан со криумчарење на мигранти.

„Се работи за настан што се случил надвор од судот за што е задолжена затворската полција, а не во просториите на Основниот кривичен суд. При влез во судот, негов спровод до судницата и излез од судската зграда, од страна на судската полиција испочитувани се сите безбедносни мерки“, информираат од судот.

Од таму исто така порачуваат повеќе информации поврзани со овој настан да се очекуваат од надлежната Казнено-поправна установа и МВР.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико