Оставката на Груевски доставена пред два дена во Собранието | Правдико

Правдико

   

Оставката на Груевски доставена пред два дена во Собранието

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Најавената оставка од пратеничката функција на Никола Груевски е доставена во Собранието пред два дена.

Се очекува оставката да биде разгледана в понеделник на координацијата на претседателот на Собранието, Талат Џафери со пратеничките групи и тие да донесат одлука дали ќе биде ставена на дневен ред на првата наредната седница закажана за вторник.

Веќе се води постапка за одземање на неговиот мандат, а точката на дневен ред е ставена на истата седница.

Извор: Радио Слободна Европа

Препорачуваме

Партнери на Правдико