Осуденик избега од затворот во Тетово | Правдико

Правдико

   

Осуденик избега од затворот во Тетово

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Дваесет и тригодишен осуденик избега од затворот во Тетово.

Според инормациите на МВР, вчера околу 21.45 часот од Казнено-поправната установа „Затвор Тетово“ избегало лицето Џ.И. (23) од село Дебреше, Гостиварско. Тој издржувал казна во траење од две години и шест месеци.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на лицето.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико