Осумнаесет мигранти пронајдени во комбе на автопатот Неготино-Градско | Правдико

Правдико

   

Осумнаесет мигранти пронајдени во комбе на автопатот Неготино-Градско

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На автопатот Неготино-Градско, во близина на локалитетот „Стоби“, од полициски службеници од Полициската станица Неготино било запрено комбе, управувано од В.Т.(33) од Скопје, во кое се превезувале 18 лица мигранти, сите од Бангладеш.

В.Т. е приведен во полициска станица за понатамошна постапка. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Неготино. Известен бил Јавен обвинител, а мигрантите се сместени во Прифатниот транзитен центар „Винојуг“ – Гевгелија.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико