Откриени 10 мигранти во возило кај Демир Капија, возачот избегал | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

Откриени 10 мигранти во возило кај Демир Капија, возачот избегал

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Десет мигранти биле откриени во автомобил на патот Демир Капија – Смоквица. Возачот избегал кога забележал дека го брка полиција.

Според информациите на МВР, завчера во 15 часот на регионалниот пат Негорци-Прдејци кај клучката за приклучување на автопатот Демир Капија – Смоквица, од страна на полициски службеници, на даден знак за запирање, возач на автомобил „опел омега” не го запрел возилото и продолжил да се движи кон Граничниот премин „Богородица“. По ова, возачот го сопрел возилото и избегал.

Во возилото биле пронајдени 10 мигранти, од кои девет од Пакистан и едно лице од Непал. Од извршените проверки, било утврдено дека регистарските таблички на наведеното возило припаѓаат на возило „опел кадет“ сопственост на лице од Скопје. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико