Патнички воз удри во автомобил во Скопје | Правдико

Правдико

   

Патнички воз удри во автомобил во Скопје

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Патнички воз удри во автомобил на пругата помеѓу железничките станици Маџари и Илинден.

Според информациите на МВР, вчера во 19:10 часот било пријавено дека помеѓу железничката станица Маџари и железничката станица Илинден се случила железничка незгода помеѓу патничкиот воз кој сообраќал на релација Скопје-Табановце, управуван од В.Б.(35) од Скопје и патничко возило „опел корса“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ј.С.Б.(41) од Скопје.

Во незгодата била причинета материјална штета, а повредени лица нема. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико