Пензионерка нападната во дом за стари лица | Правдико

Правдико

   

Пензионерка нападната во дом за стари лица

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Пензионерка од Скопје пријавила дека била нападната во дом за стари лица од друга жена.

„На 13.12.2022 во 18.00 часот во Полициската станица Аеродром, Л.В.(76) од Скопје пријавила дека околу 17.00 часот во пензионерски дом на подрачјето на Аеродром, каде престојувала, била физички нападната од женско лице С.М..“, соопшти МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико