Пет илјади евра украдени од сеф во „Ремедика“ | Правдико

Правдико

   

Пет илјади евра украдени од сеф во „Ремедика“

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Пет илјади евра биле украдени од сеф во болницата „Ремедика“. Од полицијата велат дека кражбата се случила утринава околу 9 и 10 часот и дека засега нема осомничен.

„Во 9:10 часот е пријавено дека во болница ‘Ремедика’ во Скопје од страна на непознато лице од сеф се одземени околу 300 000 денари“, велат од полицијата. Од таму додаваат дека увидот е во тек.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико