Петар Аневски повторно избран за претседател на Советот на јавни обвинители | Правдико

Правдико

   

Петар Аневски повторно избран за претседател на Советот на јавни обвинители

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

anevski-860x680Досегашниот претседател на Советот на јавни обвинители на Република Македонија денеска повторно беше избран како вршител на таа функција.

Седницата на која бил избран Аневски се одржала денеска, гласањето било тајно и тој добил најмногу гласови.

На предлог на Аневски, за заменик претседател е избран Арбер Исаку.

Извор: Мета.мк

Препорачуваме

Партнери на Правдико