Петмина приведени во Тетово поради поседување марихуана | Правдико

Правдико

   

Петмина приведени во Тетово поради поседување марихуана

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Петмина се приведени ноќеска во Тетово поради поседување марихуана.

Како што информира полицијата, на улицата 113 во Тетово, околу 1.30 часот, лишени од слобода се: Р. Б. (53), Б. К. (27), Н. К. (42), Ш. И. (27) и 17-годишно лице од Тетово, кај кои е пронајдена марихуана.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико