Петок неработен ден за граѓаните од муслиманска вероисповед | Правдико

Правдико

   

Петок неработен ден за граѓаните од муслиманска вероисповед

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Министерството за труд и социјална политика соопшти дека 31 јули, петок, Курбан бајрам, првиот ден на Курбан бајрам, е неработен ден за граѓаните од муслиманската вероисповед во Република Северна Македонија.

Министерството за труд и социјална политика на граѓаните од муслиманската вероисповед им го честита празникот Курбан бајрам.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико